wtorek, 12 kwietnia 2011

r e t r o s p e k c j a Wolnej Ściany

A to kilka zdjęć ze spotkania z Izą Moczarną-Pasiek (11 marzec 2011):






r e t r o s p e k c j a Wolnej Ściany

Następnie na Wolnej Ścianie zagościła Gosia Golińska:




Gosia Golińska, Pociągnij mnie za warkocz, instalacja na malowanej ścianie, 2011


niedziela, 10 kwietnia 2011

czwartek, 7 kwietnia 2011

r e t r o s p e k c j a Wolnej Ściany

Pierwszą artystką na Wolnej Ścianie była Emilia Garska:




Emilia Garska, Dziewczęce wycinanki, mural z elementami wlepki, 2011

wtorek, 5 kwietnia 2011

PIKASO ONER & Justyna Orłowska w galerii WOLNA ŚCIANA!


Od 6 do 8 kwietnia będzie można oglądać pracę Inside/Outside Pikasa Onera, która powstała w przestrzeni miejskiej, a sfilmowana i zmontowana została przez Justynę Orłowską.


Pikaso Oner tak mówi o swojej pracy: ‘Chcę zwrócić uwagę na wnętrze. W obecnych czasach w jakich przyszło nam żyć pojęcia idealna kobieta czy idealny mężczyzna sprowadza się przede wszystkim do powierzchowności, do wyglądu. Mówiąc idealna kobieta mamy przede wszystkim na myśli opakowanie kobiety. Kolorowe magazyny wylansowały model, który narzuca nam bardzo rygorystyczne kryteria co do wyglądu, kształtu i postury ciała. Dlatego właśnie chcę widzowi zadać pytanie czy aby wszystko jest takie idealne jakie się wydaje na pierwszy rzut oka? Może czasami warto zajrzeć w czyjeś wnętrze?”


Pikaso Oner jest zaangażowany w trójmiejską scenę streetartu od około dziesięciu lat. Zajmuje się nie tylko sztuką ulicy, ale także malarstwem i projektowaniem graficznym. Ukończył wydział grafiki na Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. W swoich pracach porusza aspekty niepokoju i lęku. Stawia przede wszystkim pytania widzowi. Nie mówi o prostych sytuacjach i łatwych uczuciach. Jest wizualnym wandalem – jego prace nie są po to by się podobać. W rezultacie Oner postrzegany bywa jako lekko kontrowersyjny i czasami nie zrozumiały. Swój styl określa mianem „Trash”.
Wybrane wystawy indywidualne: 2008 – Paintings in  public space – Gdańsk; 2010 – I had a bad day – Klub Papryka – Sopot; 2010 – Someone tell me – Galeria Viuro – Warszawa. Wybrane wystawy zbiorowe: 2009 – Polski streetart CSW Zamek Ujazdowski – Warszawa; 2010 – Plakat Społeczny – Państwowa Galeria Sztuki – Sopot; 2010 – Pikaso Krik – Klub Wiele Twarzy – Gdańsk; 2011 – Pierwsza polska aukcja street-artu – Galeria Senatorska -  Warszawa

http://www.cargocollective.com/pikaso

Justyna Orłowska "Stycha" - ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia imienia W. Lutosławskiego w Zambrowie, Liceum Plastyczne im. A. Grottgera w Supraślu, studiowała Edukację artystyczną w zakresie sztuk plastycznych, specjalizacja intermedia i multimedia na UMK w Toruniu, obecnie studiuje specjalność Intermedia, na wydziale rzeźby na ASP w Gdańsku. Aktualnie w swoich pracach zakłada działania interdyscyplinarne, czyli łączenie wielu dyscyplin artystycznych: rysunku, malartstwa, grafiki, fotografii, sztuki video i muzyki eksperymentalnej w jednej pracy.
Wybrane wystawy i osiągnięcia: 2006 - wystawa zbiorowa fotografii, Klub Gwint - Białystok; 2007 - stypendystka Marszałka Województwa Podlaskiego; 2007 - III miejsce V Ogólnopolski Konkurs Fotografiiczny "Moja Europa - zapis codzienności"; 2008 - pokaz fotografii młodych "Szklarnia" - Bydgoszcz; 2010 - wystawa zbiorowa 'Dziewczyny tez rysują komiksy" - Gdańsk

Pikaso Oner, projekt Inside/Outside














Pikaso Oner












WYSTAWA PRAC UCZESTNICZEK I UCZESTNIKÓW WARSZTATÓW "Idealna.Lab"


Serdecznie zapraszamy do Sieni  Biura "Gdańsk i Metropolia - Europejska Stolica Kultury 2016 - Kandydat" na wernisaż wystawy prac stworzonych przez uczestniczki i uczestników warsztatów "Idealna.Lab".
14 kwietnia 2011, czwartek, godz. 18
Długi Targ 39/40, Gdańsk
Wystawę można oglądać do 21 kwietnia w godzinach 10.00 - 18.00

Warsztaty towarzyszące wystawie "Idealna.Lab" w Gdańskiej Galerii Miejskiej zostały zorganizowane przez Iwonę Zając i Fundację Inicjatyw Społecznych "Się Zrobi!" dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Gdańska. Podczas zajęć artystycznych można się było nauczyć tworzenia filcowej i recyklingowej biżuterii, graficznej obróbki zdjęć czy robienia i odbijania szablonów.
W ramach projektu odbyły się także m.in. warsztaty psychologiczne, biograficzne i antydyskryminacyjne.